Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego przed Świętami Bożego Narodzenia: Szczepionka to bardzo realna nadzieja na lepsze jutro

Czas Świąt Bożego Narodzenia to czas Nadziei. Wierzę, że razem możemy patrzeć na naszą Ojczyznę z wielką miłością i szacunkiem. Wierzę w to, że będziemy silni, niekiedy również siłą swych różnic. Proszę każdego z moich Rodaków o zrozumienie, wytrwałość i maksymalną odpowiedzialność podczas tegorocznych Świąt i kilku następnych tygodni. Polska tego potrzebuje – stwierdza premier Mateusz Morawiecki w przedświątecznym wystąpieniu.


Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia.

Nadzieja na lepsze jutro

Przed nami szczepionka, Narodowy Program Szczepień, który ruszy najprawdopodobniej jeszcze w tym kończącym się roku. Skorzystajmy z tych szczepień, chroniąc siebie, ale także chroniąc naszych bliskich, zwłaszcza seniorów i osoby szczególnie narażone – mówi Mateusz Morawiecki.

W wystąpieniu premier apeluje: spędźmy ten świąteczny czas w kameralnym gronie - naprawdę najbliższych nam osób. W te Święta każdy z nas może obdarować innych najbardziej wartościowym prezentem, w tym wciąż niespokojnym czasie. Ten prezent to autentyczna troska o zdrowie drugiego człowieka.

Chroń siebie i innych – stosuj zasadę DDMA + W

Zanim rozpoczniemy akcję powszechnych szczepień przeciwko COVID-19, najskuteczniejszą bronią w walce z koronawirusem jest nasze odpowiedzialne zachowanie. Święta spędźmy w ze swoimi domownikami, nie organizujmy dużych spotkań. Obowiązuje ograniczenie liczby gości, których można zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli DDMA+W: dystans, dezynfekcja, maseczka, aplikacja StopCovid i wietrzenie pomieszczeń.

Dowiedz się, jak możesz jeszcze zadbać o siebie i innych. Już dziś wejdź na gov.pl/koronawirus.
Informacje o szczepionce znajdziesz na gov.pl/szczepimysie.


Zobacz także