Premier na uroczystości powołania Rady Rodziny

Rodzina jest centralnym ośrodkiem życia, bez którego nie ma rozwoju społecznego – mówił szef rządu podczas uroczystości. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg powołała Radę Rodziny. Jednym z jej głównych zadań będzie tworzenie odpowiedniej przestrzeni do rozwoju dla dzieci i młodzieży.


Premier Mateusz Morawiecki podaje rękę dziecku. 1 z 15
Fot. Adam Guz / KPRM

Premier podkreślił, że rząd chce tworzyć najlepsze rozwiązania dla kobiet. Wzmocnijmy rolę kobiety w rodzinie,  życiu społecznym, w karierze zawodowej tak, żeby wszystko można było we właściwy sposób ze sobą pogodzić – mówił.

Mateusz Morawiecki zwrócił się także do Rady Rodziny o kolejne pomysły i rozwiązania w obszarze usług publicznych, działania administracji państwowej i samorządowej w obszarze życia społecznego. Będziecie Państwo analizowali tysiące stron i ekspertyz po to, by w naszej strategii do spraw demograficznych, do spraw rodziny, znalazły się mądre, dobre rozwiązania – zaznaczył.

Zadaniami Rady będzie m.in. inicjowanie, wspieranie i promowanie rozwiązań sprzyjających podnoszeniu dzietności w Polsce, analiza badań dotyczących procesów demograficznych oraz rozwiązań stosowanych w innych krajach.


Zobacz także