Premier: Na bieżąco reagujemy i informujemy społeczeństwo

W obliczu koronawirusa polskie społeczeństwo powinno być i jest jednością. Rząd czy samorząd, lewica czy prawica - wszyscy działamy wspólnie i w porozumieniu – napisał szef rządu na TT po spotkaniu z prezydentami miast i marszałkami województw.


Minister Michał Dworczyk podczas wypowiedzi dla mediów.
Fot. Krystian Maj / KPRM

Jak poinformował, priorytetem jest ochrona polskiej gospodarki, zdrowia obywateli i zabezpieczenie normalnego funkcjonowania instytucji państwowych. Przypomniał, że „historia Polski uczy jednego - podzieleni jesteśmy podatni na zagrożenia zewnętrzne, jednak zjednoczeni we wspólnej walce zawsze wychodziliśmy zwycięsko z wszelkich prób, przed którymi zostaliśmy postawieni jako naród”.

Z kolei minister Michał Dworczyk, podsumowując spotkanie, podkreślił, że była to dobra, merytoryczna rozmowa. Dotyczyła ona m.in. pomocy osobom starszym, objętym kwarantanną. Poinformował też, że samorządowcom przekazano informacje w sprawie najnowszych decyzji dotyczących m.in. zawieszenia funkcjonowania placówek oświatowych czy zakazu organizacji imprez masowych.

W walce z koronawirusem rząd uruchomił już ponad 470 mln zł. Będą także odbywały się raz w tygodniu rozmowy z samorządowcami w ramach wideokonferencji.


Zobacz także