Premier Mateusz Morawiecki z okazji nadchodzących Świąt: powrotu do normalności!

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to najlepsza okazja, żebyśmy w wyjątkowo prosty sposób zatroszczyli się o zdrowie naszych rodzin, babć i dziadków. Te Święta będą zupełnie inne niż do tej pory. Tym razem usiądziemy nie przy jednym dużym stole, ale przy wielu mniejszych. Zostańmy w domu na Święta Bożego Narodzenia i chrońmy nasze rodziny przed zachorowaniem – dzięki temu szybciej wrócimy do normalności. Właśnie tego – szybkiego powrotu do normalności – życzy premier Mateusz Morawiecki w świątecznym spocie.


Premier Mateusz Morawiecki, w tle choinka świąteczna.

Spędźmy te Święta w bezpieczny sposób

Pokażmy siłę naszej odpowiedzialności. Zostańmy w domu w gronie najbliższych. To najlepszy prezent, jaki możemy dać wszystkim wokół. Wykorzystajmy nowoczesne technologie, by móc zobaczyć się przy wigilijnym stole. Zadzwońmy do bliskich, zobaczmy się dzięki wideorozmowie. Spotkanie na odległość to w tym roku najbezpieczniejsze rozwiązanie.

Chroń siebie i innych – stosuj zasadę DDMA + W

Zanim rozpoczniemy akcję powszechnych szczepień przeciwko COVID-19, najskuteczniejszą bronią w walce z koronawirusem jest nasze odpowiedzialne zachowanie. Święta spędźmy w ze swoimi domownikami, nie organizujmy dużych spotkań. Obowiązuje ograniczenia liczby gości, których można zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.

Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, czyli DDMA+W.

D jak dystans

Dystans społeczny towarzyszy nam od początku epidemii koronawirusa. 1,5 m to minimalna odległość, jaką powinniśmy zachowywać od innych osób. Dzięki temu chronimy zarówno siebie, jak i ludzi wokół nas.

D jak dezynfekcja

Mycie rąk wodą z mydłem, albo ich dezynfekcja to podstawa w walce z koronawirusem. Jednak ręce to nie wszystko. Pamiętaj o czyszczeniu i dezynfekcji powierzchni i przedmiotów, których często dotykasz.

M jak maseczka

Maseczka, szalik lub przyłbica – zasłaniaj nos i usta w przestrzeni publicznej. Rób to zarówno w pomieszczeniach zamkniętych jak i na ulicy. Tam również spotykasz i mijasz wiele osób.

A jak Aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe

Korzystasz z aplikacji i miałeś bliski kontakt z osobą chorą? Twój telefon Cię o tym poinformuje. STOP COVID ProteGO Safe to dobrowolna, darmowa i w pełni bezpieczna aplikacja, która pomaga w walce z koronawirusem.

W jak wietrzenie

Zadbaj, aby w zamkniętych pomieszczeniach, w których spędzasz dużo czasu był dopływ świeżego powietrza. Często wietrz pokoje w domu i w pracy.

Dowiedz się, jak możesz jeszcze zadbać o siebie i innych. Już dziś wejdź na gov.pl/koronawirus


Zobacz także