39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Składamy hołd ofiarom wydarzeń grudnia 1981 r.

W 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego premier Mateusz Morawiecki złożył kwiaty przy grobach księdza Jerzego Popiełuszki i Grzegorza Przemyka, upamiętniającą ofiary wydarzeń grudnia 1981 r. W tym szczególnym dniu składamy wyraz naszej solidarności i wdzięczności za okazaną odwagę oraz poświęcenie przez wszystkich represjonowanych w tamtym trudnym czasie.


Premier składa kwiaty na grobie Grzegorza Przemyka.
Fot. Adam Guz / KPRM

"Zło dobrem zwyciężaj" – przesłanie ks. Popiełuszki

Premier Morawiecki zapalił znicze oraz złożył wieniec na grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Za zaangażowanie w działalność polityczną duchowny był wielokrotnie prześladowany przez władze PRL oraz stał się celem działań Służby Bezpieczeństwa. W swoich kazaniach potępiał brutalność władz oraz apelował o dialog ze społeczeństwem. "Zło dobrem zwyciężaj" - to przesłanie duchownego, które w tamtym okresie dawały nadzieję wielu Polakom. Został okrutnie mordowany przez ówczesne władze w 1984 r.

Grzegorz Przemyk – ofiara zbrodni aparatu władzy PRL

Szef polskiego rządu złożył kwiaty przy grobie Grzegorza Przemyka – ofiary zbrodni aparatu władzy PRL. Jego tragiczna śmierć przyczyniła się do społecznego sprzeciwu wobec władzy komunistycznej. W dzień pogrzebu młodego maturzysty odbyła się wielką manifestacją. 13 grudnia, w Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego składamy hołd wszystkim tym osobom i ich bliskim, których dotknęły tragiczne skutki decyzji podjętych przez komunistyczne władze.


Zobacz także